Bewoners slapen veel beter nu we techniek inzetten
Ik ben mijn hele leven al een zorgtype. Tien jaar geleden kwam ik bij Zorgpartners terecht en ik ben nooit meer weggegaan. Als nieuwe collega kom je terecht in een fijn team dat je met open armen binnenhaalt. Vijverhof is een klein huis, iedereen kent elkaar. Maar ook een huis met ontzettend veel mogelijkheden. Ik begon als VAG’er en binnen Zorgpartners heb ik het VIG-stukje behaald. Er wordt hier echt gekeken naar wat jíj als werknemer wilt bereiken.
Ik werk grotendeels ’s nachts. Heerlijk vind ik dat. Het is thuis super te plannen, want ik slaap als de kinderen op school zitten. En juist ’s nachts heb je als VIG’er veel verantwoordelijkheden. Dat bevalt me goed en je bouwt toch een band op met bewoners. Zelfs met de mantelzorgers, die je vaak voor het eerst ontmoet als het slecht met iemand gaat. Als we iemand hebben kunnen helpen, krijgen we weleens een briefje van familie: ‘Dank aan de nachtzusters’.
Mensen met dementie gaan in de nacht soms ‘dwalen’. In Vijverhof maken we gebruik van domotica, waarmee je bewoners via een smartphone kunt zien in hun kamer. Voorheen ging het alarm af als iemand bij wijze van spreken een vinger uit het bed liet bungelen. Nu kijk je op het scherm en zie je dat er niets aan de hand is of dat je er juist wél even naartoe moet. Omdat we ze niet meer onnodig hoeven te storen, merk je dat mensen nu veel beter slapen. Een extra voordeel.’