Jong dementie en communiceren: hoe ga je in gesprek?
3 mei 2022

Op 10 mei is er in Prinsenhof een bijeenkomst van de gespreksgroep voor partners van jonge mensen met dementie met het thema communicatie. De nadruk wordt binnen dit thema gelegd op de basis van interactie principes en assertief communiceren.
Het eerste onderwerp is basis interactie. Wanneer wij met een ander communiceren, maken we (onbewust) gebruik van een aantal basisprincipes, zoals het opstarten van het contact of leiding nemen in een gesprek. Wanneer er iets mis gaat in deze communicatie, kunnen interacties verbeterd worden door te kijken naar de basisprincipes van interacties. Dit kan door bewuster te worden van wat we al doen (of toch niet doen) in interactie met de ander en door rekening te houden met de behoeftes en (cognitief) vermogen van de ander. Daarnaast gaan we met elkaar in gesprek over assertief communiceren. Wanneer we met een ander communiceren hebben we meestal het doel om een bepaalde boodschap over te brengen. Maar soms wordt onze stijl van communiceren beïnvloedt door andere factoren, zoals het vermijden van conflict. Hoe zorgen we ervoor dat we dan wel onze boodschap over kunnen brengen op een manier dat voor beide partijen als prettig wordt ervaren? Gedurende de bijeenkomst is er voldoende aandacht voor lotgenotencontact en gesprek.
Aanmelden
Op 10 mei wordt er in Prinsenhof van 15.30 tot 17.00 uur een bijeenkomst gehouden voor partners van jonge mensen met dementie. Dit is de tweede bijeenkomst in een reeks van zes bijeenkomsten. Aanmelden kan door een e-mail te sturen met naam en telefoonnummer naar jmdgespreksgroep@zorgpartners.nl. Er is nog ruim voldoende plek om aan te schuiven.